ykleniyor

Paypal’dan üzücü haber.

Dünya çapında 180 milyona yakın kullanıcısı olan PayPal Türkiye operasyonlarını durduruyor. Türkiye’de büyük bir kitle tarafından tercih edilen dijital ödeme platformu, pazardan çekilme kararı aldı.

PayPal, Türkiye websitesindeki açıklamada Türkiye’deki düzenleyici kuruluşa, yani Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’na (BDDK)’ya yaptığı lisans başvurusunun reddedildiğini yazıyor.

2014 verilerine göre Türkiye’de en çok kullanılan dijital ödeme platformu PayPal’in Türkiye’den çekildiğinin haberi e-ticaret ve çevrimiçi alışverişte PayPal kullanan birçok kullanıcının kendini zor durumda hissetmesine neden oldu.

BDDK PAYPAL’A İNSİYATİF VERMEDİ

Türkiye’de kişisel bilgiler ve para transferleri ile ilgili yeni kararlar alındı. Bu kararlardan biri de ‘Türkiye vatandaşının bilgilerini saklıyor ve parar işlemleri yapıyorsan bunu Türkiye’deki serverlar üzerinden yapmak zorundasın’ şeklindeydi. Bu sadece Türkiye’de değil tüm Avrupa ülkelerinde geçerli bir şart oldu.

PAYPAL TÜRKİYE’NİN KANUNLARINI TANIMADI

PayPal Türkiye’nin yasalarına uymayı, vergi ödemeyi, kredi kartı ve kimlik bilgilerini aldığı kişilerin işlemlerini Türk serverları üzerinden yapmayı reddetti. BDDK da bunun üzerine PayPal’ın lisans isteğini geri çevirdi.

PAYPAL GERİ ADIM ATTI

PayPal’da lisans isteğinin kabul edilmemesi üzerine Türkiye’den çekilerek kötü imaj yaratmaya çalıştı. BDDK’nın kararlı tutumu sayesinde geri adım atmak zorunda kalan PayPal, yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönünde çalışma yürüttüklerini de açıkladı.

 

Bu durumdan dolayı 01/06/2016 tarihinden itibaren firmamızdan alınan hizmetlerimizin tümünde PAYPAL ile ödeme maalesef artık yapılmayacaktır.
Firmamızdan aldığınız hizmetlere karşılık PAYPAL Otomatik Ödeme talimatınız varsa iptal etmenizi ve ödemelerinizi diğer ödeme methodlarımız olan Kredi Kartı(3D security), Banka Kartı veya Havale / EFT ile yapabilirsiniz.

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!